Na Slovensko měla Mária Kukučová přiletět v úterý odpoledne ze Španělska. Ve vile na španělském pobřeží Costa del Sol byl o víkendu milionář a obchodník se zlatem Andrew Bush zavražděn.

Podle televize Markíza budou nyní slovenské orgány rozhodovat, zda Kukučovou, jako podezřelou z vraždy, vydají do Španělska.

Bush byl o víkendu zastřelen dvěma ranami do hlavy. [celá zpráva]

Podle španělských médií měla Kukučová údajně čekat ve vile, až se Bush vrátí se svou novou milenkou, a po hádce ho měla zastřelit. Svědci ji pak viděli narychlo odjíždět z místa činu v jednom z Bushových aut.

Právě Bushova nová přítelkyně Maria Korotaevová ho údajně našla s prostřelenou hlavou. Britská média uvedla s odvoláním na policejní informace, že Kukučová je hlavní podezřelou.

„Pravděpodobně žárlila. Asi si řekla, že když nebude s ní, tak nebude s nikým,” uvedla podle slovenského serveru tvnoviny.sk Maria Korotaevová.

Otec Kukučové ale věří v dceřinu nevinu. „Mária nikomu neublížila. Ta se bála i pavouků,“ řekl její otec televizi Markíza. Je přesvědčený, že pokud by Bushe skutečně zabila, bylo by to prý v sebeobraně.