Incident se odehrál na záložním stanovišti velitelství protivzdušné obrany s kódovým označením A2355. První zprávy uváděly, že se ukrajinská posádka zabarikádovala v bunkru a její velitel se snažil konflikt urovnat.

Útočníci podle agentury Interfax armádním nákladním autem vyrazili vrata, obsadili strážnici a pokoušeli se zmocnit velitelství. Zhruba dvacítka mužů vpadla do areálu základny a používala při tom ohlušující granáty.

FOTO: ti, Právo/Novinky

Zpravodaj BBC na místě nepotvrdil, že by vjezdová vrata do areálu byla poškozena. Uvedl ale, že na místě byla dvě vojenská auta s poznávacími značkami ruské armády. Pohybovali se tam také příslušníci domobrany a rozvášněný dav proruských demonstrantů.

Dvojice fotografů, kteří chtěli pořídit snímky incidentu, byla údajně zbita.

Později jeden z ukrajinských důstojníků oznámil, že se díky vyjednávání podařilo situaci uklidnit a nákladní auta s třiceti až šedesáti ruskými vojáky se stáhla, uvedl server britského listu The Daily Telegraph.

Podle ukrajinského ministerstva obrany byli mezi útočníky také kozáci.

Vojáci v ruských uniformách bez označení v posledním týdnu obklíčili a zablokovali ukrajinské armádní základny na Krymu. Nad některými z nich převzali kontrolu. Dosud při žádné takové akci nepadl jediný výstřel.