Schůzka se měla uskutečnit v 9:30 SEČ v prezidentském paláci. V tu dobu už ale znovu zuřily boje v centru Kyjeva, přičemž se množily zprávy o používání ostré munice z obou stran. [celá zpráva]

Svědkové uvedli, že v hlavním městě zemřelo dalších až 25 lidí. Potvrzovaly to i agenturní fotografie z okolí náměstí Nezávislosti, na nichž byli mrtví.

Delegace šéfů diplomacie Francie Laurenta Fabiuse, Polska Radoslawa Sikorského a Německa Franka-Waltera Steinmeiera dorazily do prezidentského paláce, v němž ale podle neoficiálních zpráv prezident Janukovyč nebyl právě kvůli obavám o bezpečnost.

Na twitterovém účtu Sikorského se pak objevila zpráva, že se schůzka přesune jinam, francouzská diplomacie ale záhy uvedla, že se setkání ruší úplně. Agentura AFP následně informovala, že se přece jen zrušena nebyla, jen se koná na jiném místě. Potvrdil to i Sikorski.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: V okolí náměstí Nezávislosti leží na ulicích mrtví a zranění. Zdroj: Reuters

Ministři před schůzkou s Janukovyčem jednali i se zástupci ukrajinské opozice. Po setkání s prezidentem odletí do Bruselu, kde mají podat zprávu ostatním ministrům členských zemí EU.

Evropská unie zvažuje zavedení cílených sankcí vůči ukrajinským představitelům.