Jednou z nich je špatné připojení k internetu. Sprchám prý chybí zástěny, v hotelových pokojích zase hosté často postrádají závěsy. Z vodovodních kohoutků prý teče žlutá voda a někdy jde i o zdraví, jako v případě světel padajících ze stropů.

Místopředseda vlády Dmitrij Kozak ničemu nepomohl, když prohlásil, že "existují záběry z bezpečnostních kamer, na nichž je vidět, že někteří lidé natočí sprchu na stěnu a pak si z pokoje odejdou na celý den". Znamená to tedy, že kamery jsou i v koupelnách?

Americký bobista Johnny Quinn se zabouchl na toaletě a musel se probourat ven a rozbít dveře. Tato zpráva se na internetu komentuje fotografií rozbitých dveří a dotazem, zda náhodnou nejsou z lepenky.

Probourané dveře od koupelny v pokoji amerického bobisty.

Probourané dveře od koupelny v pokoji amerického bobisty.

FOTO: Handout, Reuters

Nizozemec Sven Kramer už stačil získat zlatou medaili v rychlobruslařském závodu na 5000 metrů, avšak jeho příprava prý nebyla hladká. Je ubytován v pokoji s velmi slabými stěnami. "Vesnice je velmi hlučná a v noci jsem špatně spal. Čelíte-li tak velkému tlaku a kolem vás je hluk, mozek vám nedovolí usnout," řekl.

Vzpomeňte si na Lake Placid

Stanice BBC na své stránce shromáždila odkazy na mnohé problémy. Na jednom z nich autor tvrdí, že mu v pokoji netekla voda. Když to spravili, objevil se na recepci pokyn, že aby vodu hosté nepoužívali na omytí tváře, protože obsahuje nebezpečné látky. Další zase poukazuje na to, že v recepci jeho ubytovny sice chybí podlaha, zato návštěvníky vítá zarámovaná fotografie s prezidentem Vladimirem Putinem.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Dvě toalety v jedné kabince nabízejí při vykonávání potřeby výhled z okna v přízemí, zdroj: Reuters

Obránce Ruska ale ve svém tweetu napsal, že si asi američtí novináři nepamatují na hrozné poměry, v nichž byli atleti ubytovaní v roce 1980 na olympiádě v Lake Placid. Jiní tvrdí, že to vypadá, že Rusko je potřeba za každou cenu kritizovat a porovnávat evropskými standardy.

Mnohé v Soči například stále překvapuje fakt, že se nemá vhazovat použitý toaletní papír do záchodové mísy, ale do odpadkových košů. Není to jen „nedodělek” v Soči, jak se mnozí domnívají, v Rusku se papír do mísy prostě nevhazuje nikde. Pokud tedy na ruských záchodcích vůbec nějaký je. Rusové mají strach, že by ucpal odpad.

Další z uživatelů pak doporučuje, aby se lidé dívali pod nohy, když jdou po chodníku, jelikož některé kanály nemají víka. Jeden příspěvek pak znázorňuje osobu ohnutou s přístrojem nad trávníkem, o čemž mnozí tvrdí, že šlo o postřik, který měl trávu nabarvit nazeleno.

Žena na záběru podle některých trávník hnojí, podle jiných jej barví na zeleno.

Žena na záběru podle některých trávník hnojí, podle jiných jej barví na zeleno.

FOTO: Alexander Demianchuk, Reuters

K odchytu zatoulaných psů a koček v Soči najali společnost Basia Services. Sportovci říkají, že jim psi nevadí, protože jsou většinou mírumilovní a přátelští.