Prezident rozchod potvrdil agentuře AFP, uvedl, že jeho „společný život” s Trierweilerovou končí. Oznámení avizoval už v sobotu ráno list Journal du Dimanche, ale prezidentská kancelář popřela, že by se Hollande chystal něco oznamovat. [celá zpráva]

Trierweilerovou přitom po víkendu čeká první oficiální cesta od chvíle, kdy vyšel článek v magazínu Closer a ona se pak uchýlila do nemocnice.

Hollande žil s bývalou reportérkou magazínu Paris Match sedm let. Sezdaní ale nebyli, ani neměli děti.

Julie Gayetová

Julie Gayetová

FOTO: ČTK/AP

Zlé jazyky tvrdily, že Hollanda s Trierweilerovou v roce 2007 přistihla doma jeho tehdejší manželka Ségolène Royalová. Rozvedli se ale až o pár měsíců později, jelikož Royalová kandidovala na prezidentku. Ve volbách tehdy neuspěla, v druhém kole ji porazil kandidát pravice Nicolas Sarkozy.

Ségolene Royalová žaluje renomovaný týdeník Paris Match kvůli nevhodným fotografiím.

Ségolene Royalová

FOTO: Charles Platiau, Reuters

Podle časopisu Closer trvá vztah Hollanda s herečkou už dva roky. Gayetová kvůli článku podala trestní oznámení, žádá omluvu na titulní stránce, odškodné a soudní náhrady ve výši 54 000 eur (zhruba jeden a půl miliónu korun).

Prezident dojížděl do jejího bytu na motorce. Z helmy, kterou užíval, se v minulých dnech ve Francii stal hit. [celá zpráva]

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Helma Françoise Hollanda