„Tento model byl najednou rozprodán,“ řekl šéf distribuční společnosti D3T Thomas Thumerelle s tím, že během 24 hodin po propuknutí aféry se jí prodalo tisíc kusů, desetinásobek běžného množství.

Helma Dexter v ceně 199 eur (5470 Kč) tak vzhledem k pultovnímu úspěchu dostala nově jméno „Président“. Výrobce ze severofrancouzského Carvinu bezplatná reklama nadchla.

„Děkujeme, pane prezidente, že jste si pro výlety na motorce vybral naši značku,“ vzkázala firma v novinovém inzerátu šéfovi Elysejského paláce, načež Hollanda ještě popíchla nabídkou, že v jejím sortimentu najde pro „příští bezpečné eskapády“ i další produkty. „Například dámské bundy, výborný dárek na den sv. Valentýna,“ stálo v inzerátu.

Francouzský prezident Francois Hollande se svou partnerkou Valerií Trierweilerovou

Francouzský prezident Francois Hollande se svou partnerkou Valerií Trierweilerovou

FOTO: ČTK/AP

Hollande zatím k aféře mlčí, i když slíbil, že vyjasní otázku, kdo je nyní vlastně první dámou Francie, do svého odjezdu na únorovou státní návštěvu Spojených států.

Hollande dosud pouze přiznal, že jeho vztah s oficiální životní partnerkou, osmačtyřicetiletou novinářkou Valérií Trierweilerovou, prochází krizí. Dosavadní první dáma strávila po zveřejnění aféry několik dní v pařížské nemocnici.

Francouzská herečka Julie Gayetová

Francouzská herečka Julie Gayetová

FOTO: ČTK/AP

Valérie Trierweilerová dala mezitím najevo, že se svého postavení jen tak vzdát nehodlá. V neděli totiž letí do Bombaje, aby jako první dáma podpořila humanitární iniciativu organizace Akce proti hlasu společně s herečkou Charlotte Valandreyovou.

Francouzský prezident François Hollande na obálce magazínu Closer v motocyklové helmě

Francouzský prezident François Hollande na obálce magazínu Closer v motocyklové helmě

FOTO: Zacharie Scheurer, ČTK/AP

Trierweilerovou aféra ovšem silně zranila. Některé britské a americké bulváry tvrdí, že v záchvatu vzteku rozbíjela vybavení Elysejského paláce včetně vzácného porcelánu, škoda je prý za tři milióny eur.

To ale francouzský časopis Closer, který aféru odstartoval, označil za „šílenou fámu“.