Hollande se podle časopisu s milenkou scházel ve svém druhém bytě, který má na západě Paříže. Společně jezdili také na víkendy na jih Francie, uvedl časopis. Loni se dokonce prezident vymluvil z dovolené v Řecku, kam měl jet se svojí partnerkou a oficiální první dámou Valerií Trierweilerovou. Místo toho vyrazil s 41letou Gayetovou do departementu Corrèze, který je jeho volebním okrskem.

Magazín Closer původně sliboval, že zveřejní i nové fotografie páru, ale nestalo se tak.

Julie Gayetová

Julie Gayetová

FOTO: ČTK/AP

Svůj druhý článek o prezidentově románku publikoval jen den poté, co Gayetová podala na jeho redakci žalobu s požadavkem omluvy a vyplacení 54 tisíc eur. [celá zpráva]

Prezident zatím svoji avizovanou žalobu nepodal.

Návštěvu mi nedoporučili, ozvala se první dáma

Hollandova partnerka Trierweilerová mezitím zůstává v nemocnici, kam se uchýlila po rozpoutání aféry. Ve čtvrtek poprvé prolomila mlčení, když volala do médií, aby vysvětlila, proč ji prezident dosud nenavštívil. Trierweilerová uvedla, že to je kvůli doporučení lékařů. Dodala, že se pořád cítí slabá a nemůže ani stát.

Hollande jí prý posílá květiny a čokoládu.

Francouzský prezident Francois Hollande se svou partnerkou Valerií Trierweilerovou

Francouzský prezident Francois Hollande se svou partnerkou Valerií Trierweilerovou

FOTO: ČTK/AP

Devětapadesátiletý prezident Hollande oficiálně nevěru nepřiznal, připustil ale, že má s Trierweilerovou potíže. Do médií prosákl i výrok anonymního zdroje z Elysejského paláce, podle něhož hlava Francie nikterak nesmutní, že za Trierweilerovou do nemocnice nemůže.

V pátek se tam ale už vydal, jak informoval server BBC.