Na třech místech v Británii byly vyhlášeny nejvyšší povodňové stupně, na zhruba 350 místech platí varování před záplavami. Podle ostrovních úřadů jsou postiženy zejména hrabství Dorset, Kent a centrální část Anglie.

Desítky tisíc Britů se ocitly bez elektřiny již v úterý, tedy na Štědrý večer. Technici se ráno, kdy se v zemi rozdávají dárky, snažili co nejvíce rozvodných sítí zprovoznit.

Tři lidé zemřeli

Za poslední tři dny zemřelo v Británii v důsledku silného větru a deště pět lidí, včetně muže, který se snažil zachránit svého psa z rozvodněné řeky.

Auta překonávají zatopenou ulici u Reigate jižně od Londýna.

Auta překonávají zatopenou ulici u Reigate jižně od Londýna.

FOTO: Sang Tan, ČTK/AP

Policie v Dorsetu na jihozápadě Anglie evakuovala brzy ráno asi 100 místních obyvatel, protože se obávala, že jejich domy zaplaví řeka Stour.

Rozmary počasí zkomplikovaly tisícům lidí cestu domů na svátky. Velké problémy mělo zejména londýnské letiště Gatwick, které v úterý zasáhly "závažné výpadky elektřiny", takže lety začaly nabírat zpoždění. Rozhněvaní cestující, kteří tam uvízli, se i dnes snažili dostat do svých domovů či k příbuzným.

Zavazadla cestujících, kteří na Štědrý den čekali na letišti Gatwick na spoj.

Zavazadla cestujících, kteří na Štědrý den čekali na letišti Gatwick na spoj.

FOTO: Sang Tan, ČTK/AP

Letiště i ve středu na svých internetových stránkách uvádí, že "kvůli nepříznivému počasí za posledních 48 hodin dochází stále v některých částech severního terminálu k výpadkům elektřiny, což způsobuje zpoždění letů".