Policie je přesvědčena, že za útoky a výhružkami stojí jediný muž ve věku 35 až 45 let, vysoký 170 až 180 cm, jemuž začínají šedivět vlasy. Policie pouze odhaduje, že muž jedná sám.

Francouzská policie střeží redakci deníku Libération.

Francouzská policie střeží redakci deníku Libération.

FOTO: Gonzalo Fuentes, Reuters

V pátek přišel útočník s brokovnicí do vchodu BFMTV, kde vyndal dva náboje ze zásobníku, které tam pohodil se slovy: „Příště vás neminu.“

V pondělí už střílel. V levicovém deníku Libération vážně zranil 23letého fotografa, kterého zasáhl do hrudi a břicha. Po operaci leží na jednotce intenzivní péče. [celá zpráva]

Forenzní experti pařížské kriminálky na místě střelby v bance Sociéte Generále

Forenzní experti pařížské kriminálky na místě střelby v bance Sociéte Generále

FOTO: Jacky Naegelen, Reuters

Podle recepčních muž další rány nevypálil, protože se mu třetí náboj vzpříčil v komoře.

O dvě hodiny později muž střílel na sídlo banky Sociéte Genérale ve čtvrti La Défence. Poblíž, v Nanterre přepadl řidiče a donutil ho, aby ho odvezl na bulvár Champs Elysées. I když nad bulvárem kroužil vrtulník, policie muže nedopadla. Spekulovalo se, že mířil k Eiffelově věži, ale asi vstoupil do metra na stanici Jiřího V.

Šéf pařížské soudní policie Christian Flaesch ukazuje fotografii podezřelého.

Šéf pařížské soudní policie Christian Flaesch ukazuje fotografii podezřelého.

FOTO: Gonzalo Fuentes, Reuters

Policie nezná ani motiv útočníka, ani jeho psychický stav. Snaží se ho identifikovat pomocí stop DNA, které zanechal v autě, jehož řidiče donutil, aby ho odvezl. Pátrá také na internetu, zda tam nezanechal vzkaz.