Muž vešel do budovy redakce ozbrojen brokovnicí před čtvrt na jedenáct. Vypálil dvě rány, přičemž zranil asistenta fotografa. Po útoku beze slova utekl.

Okolí budovy policie uzavřela.

Francouzští policisté zajistili okolí deníku Liberation.

Francouzští policisté zajistili okolí redakce deníku Libération.

FOTO: Gonzalo Fuentes, Reuters

Jedná se nejspíš o stejného muže, který v pátek v Paříži napadl jinou redakci. Se střelnou zbraní pokoušel vtrhnout do redakce televizní stanice BFMTV, která zajišťuje krátké zprávy pro zpravodajské informační tabule. Nevypálil žádnou ránu a nikdo nebyl zraněn. Ostraha BFMTV se před mužem schovala, a neviděla mu tak do tváře. Muže ale hrozil, že příště bude střílet a na místě pohodil dva náboje.

Zpravodajská televizní stanice LCI ale uvedla, že náboje použité v pondělí a nalezené v pátek jsou stejné.

Krátce o střelbě v redakci Libération neznámý muž kolem poledne dvakrát vystřelil před výškovou budovou Société Générale v moderní čtvrti La Défense na okraji Paříže. Nikoho nezranil, zasáhl jen jedno okno budovy. Podle očitých svědků se střelec tvářil vylekaně.

Hollande: Prioritou je zadržení

Francouzský prezident François Hollande z návštěvy Izraele vzkázal, že prioritou je zadržení muže, "jenž se pokusil zabíjet a který ještě může někoho zabít".

"Jediný smysluplný pokyn je ten, který jsem dal ministrovi vnitra a všem bezpečnostním složkám: zadržet a zatknout tohoto střelce, protože nesmí ublížit komukoli dalšímu," řekl.