Proces se Suderovou trval přes rok. Suderová se podle obžaloby podílela na přípravě přepadení konference OPEC, které zosnoval venezuelský terorista Carlos. Od obvinění z vraždy se ale během projednávání případu odvrátilo i státní zastupitelství, neboť pro něj nebyl dostatek důkazů, jak tvrdila od začátku obhajoba.

Odsouzena tak byla jen za útoky na továrny v Norimberku a Frankenthalu a na zámku v Heidelbergu na konci 70. let, které způsobily značné materiální škody. Kvůli nim s ní na lavici obžalovaných původně usedl i její partner Christian Gauger; pro jeho špatný zdravotní stav bylo ale soudní líčení proti němu zastaveno.

Utekli do Francie

Suderová a Gaugner uprchli v roce 1978 do Francie, kde se usadili a živili se pod falešnou identitou jako prodejci na bleších trzích. Francouzské policii trvalo více než 20 let, než je vypátrala. V roce 2000 byli zatčeni a po pár měsících kvůli promlčení činů propuštěni.

V roce 2007 však na ně Německo vydalo evropský zatykač. Jejich vydání předloni v září provázely protesty ochránců lidských práv, podle nichž šlo v kauze spíš o odplatu než spravedlnost. Také během procesu měla Suderová v soudní síni řadu příznivců, kteří ji podporovali.

Svého času nejhledanější terorista světa Carlos, zvaný Šakal, zorganizoval v prosinci 1975 únos šedesátky lidí, včetně 11 ministrů, z vídeňského summitu OPEC. Účelem akce, při níž zemřeli tři lidé, bylo získat za rukojmí prostor v médiích pro palestinské hnutí, což se podařilo.