Kvůli mizejícím poklopům od kanálů si starosta svolal majitele sběren, aby jim od plic vynadal. "Ve městě jsou už desítky sběren a odkud mají v Soči tolik kovu? Je to podnikání, které silně škodí městu. Nestíháme kupovat nové poklopy, a to jsou peníze z rozpočtu. Za posledních dvacet dnů se ukradlo 800 kusů!" rozčílil se Anatolij Pachomov.

Majitelům sběren a jejich výkupčím policejní náčelník Alexandr Belozjorov pohrozil, že je policisté budou považovat za spolupachatele krádeží, jestli nadále budou od "asociálních živlů" vykupovat ukradené poklopy a kabely, místo aby zloděje udávali.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Olympijská pochodeň se dostala až do nejodlehlejších částí Ruska. Zdroj: Reuters

Server skepticky dodal, že v Soči se krade "už dávno" a situace se ještě zhoršila s mohutnou výstavbou, protože pořádné pokušení představuje nová infrastruktura budovaná kvůli olympiádě.

Na té se podle opozice ruští oligarchové a zkorumpovaní úředníci obohatili už o miliardy. Prý rozkradli nejméně polovičku z více než 50 miliard dolarů (jeden bilión Kč) vynaložených na přípravu olympijských her, tvrdí bývalý vicepremiér Boris Němcov.