Účastníci sobotní demonstrace rozvinuli transparent s nápisem Free the Arctic 30 (Propusťte arktickou třicítku). Zadržovaných 30 aktivistů ruské úřady nejprve obvinily z pirátství, za což jim hrozilo až 15 let vězení, později však čin překvalifikovaly na výtržnictví, kde je mnohem nižší trest. Skupina ale nadále zůstává ve vazbě.

Případ lodi Arctic Sunrise, která plula pod nizozemskou vlajkou a na jejíž palubě byli také dva nizozemští občané, vyvolal spor mezi Amsterodamem a Moskvou. Nizozemsko, které se stejně jako Greenpeace snaží dosáhnout propuštění posádky, se obrátilo na Mezinárodní soud pro námořní právo.

Tribunál se sídlem v Hamburku začne záležitost projednávat 6. listopadu, Rusko se ale zúčastnit nehodlá a již dříve oznámilo, že věc spadá výlučně pod ruskou jurisdikci. Podle Greenpeace se ale zásah odehrál v mezinárodních vodách.

Eiffelovu věž, která je asi nejznámější dominantou francouzské metropole, ročně navštíví na sedm miliónů lidí a na vrcholu turistické sezóny až 30 000 lidí denně. Postavena byla v roce 1889 k příležitosti Světové výstavy v Paříži.