Je to první případ svého druhu, upozornil list. Policie neupřesnila věk ani totožnost dívky, britské noviny ale o ní referovaly jako o dítěti. Není ani jasné, co se s dívkou stalo. Britské charity nicméně uvedly, že se pravděpodobně nejedná o ojedinělý případ.

Obchod s lidmi je v Británii na rekordním vzestupu, jen za loňský rok podle policie narostl o polovinu. Většinou je obchodníci s lidmi zneužívají k otrockým pracím a prostituci. Nezřídka se také stává, že ženy jsou opakovaně znásilňovány.

Loni mezi nimi bylo 371 dětí nejčastěji pocházejících z Vietnamu, Nigérie a Číny.

Případ pašování člověka za účelem získání jeho tělesných orgánů zaznamenali Britové poprvé loni, konkrétně šlo o dospělou ženu.

Černý trh s orgány kvete, varuje WHO

Světová zdravotnická organizace upozorňuje na to, že kvůli nedostatku orgánů k transplantacím bují černý trh i turismus s účelem jejich získání. WHO varuje, že oběťmi se stávají „nejchudší a nejzranitelnější skupiny“ a neoficiální koupí orgánů se lidé podílejí na organizovaném zločinu.

Nejčastěji pašovaným lidským orgánem jsou ledviny, což je dáno tím, že člověk po odnětí jedné pouze s druhou z páru přežije. Ročně je jich ilegálně pašováno okolo 7000. Obchod s nimi vydělává ročně víc než miliardu dolarů (zhruba 19 miliard korun).