„V Itálii už mě jednou jako nevinnou věznili. Nemůžu to prožít znovu. Myslela jsem na to, jaké by to bylo strávit celý život ve vězení a přijít o všechno, ztratit to, co jsem zase nabyla a vybudovala. Pořád na to myslím. Je to děsivé, v sázce je vše,“ vysvětlila televizi NBC 26letá Knoxová své důvody, proč se k novému řízení nedostaví. Dodala, že věří ve vítězství „selského rozumu“ a potvrzení své neviny.

Pokud ale soud shledá, že je vinna, bude pravděpodobně Itálie žádat její vydání z USA.

Knoxová nedávno uvedla, že by byla ochotná podstoupit dotazování na detektoru lži.

Spolubydlící nalezli ubodanou

Jednadvacetiletá Britka Kercherová byla zavražděna na studentské ubytovně v pokoji, který sdílela s Knoxovou, v roce 2007. Podle vyšetřovatelů byla ubodána během sexuálních hrátek, které se aktérům vymkly kontrole.

Meredith Kercherová

Meredith Kercherová

FOTO: Profimedia.cz

V té souvislosti byli nejprve Knoxová a Sollecito o dva roky později posláni do vězení, dokud v roce 2011 odvolací soud nerozhodl o jejich propuštění. Letos v březnu však italský nejvyšší soud na popud žalobců nařídil nové odvolací řízení. Nejvyšší soud kritizoval hlavně to, jak byly v odvolacím procesu bagatelizovány důkazy s DNA.

Knoxová a Sollecito tvrdí, že jsou nevinní. V osudnou noc prý byli v Sollecitově bytě, kouřili marihuanu a dívali se na film.

V souvislosti s vraždou byl ještě v separátním řízení odsouzen na 16 let Rudy Guede, drogový dealer původem z Pobřeží slonoviny.