I když známé pořekadlo praví, že se pachatel na místo činu nevrací, 47letý Peter S. se jím očividně neřídil. Byl totiž dvakrát v pouhých pěti dnech přistižen, jak si odnáší lup z téhož soukromého domu ve městě Killarney na jihozápadě Irska.

Jedenáctého září, tedy pouhý den po jeho příjezdu do země, načapal Petera S. ve svém domě jeho majitel. Zloděj, který do objektu vnikl zadním nezabezpečeným oknem, si plnil tašku různými předměty. Po svém odhalení utekl hlavním vchodem.

Už 15. září byl ale pachatel zpět na místě činu a z domu si odnesl mj. dalekohled a oblečení v ceně asi 600 až 700 eur (15,5–18 tisíc korun), uvedl server.

Soudce mu trest zmírnil

O tři dny později uviděl okradený majitel pachatele, jak kolem prochází i s jeho věcmi. Odhalený zloděj tašku odhodil, kriminalisté v ní pak nalezli všechny odcizené předměty.

Peter S. se ke svým činům přiznal. Podle advokáta měl jeho klient poraněnou ruku, což mu znemožňovalo práci, a „nacházel se v cizí zemi bez peněz a rodiny“.

Soudce James O’Connor to zřejmě vzal v potaz, když pachateli nabídl, že mu zruší sedmiměsíční trest vězení, pokud z Irska neprodleně odjede a nejméně deset let se nevrátí. Odsouzený souhlasil s tím, že zemi opustí tuto neděli.