Večer se na místě vraždy na aténském předměstí Keratsini shromáždilo zhruba 5000 demonstrantů. Část z nich se pustila do potyček s pořádkovými silami. Další střety byly zaznamenány v Soluni na severu země, ale také v Patrasu, Larise, Xanthi a rovněž v krétské Chanii.

Policie zatkla 45letého muže, který v noci na dnešek pobodal hiphopového zpěváka známého svými protifašistickými názory. Oběť útoku svým zraněním nad ránem v nemocnici podlehla. Vrah se přiznal, že patří k aktivním členům Zlatého úsvitu. [celá zpráva]

Činitelé strany, odpovědné za sérii násilných incidentů, při nichž útočníci zbili cizince nebo řecké názorové oponenty, se ale obvinění z odpovědnosti za vraždu brání.

Násilných střetů s policií se většinou účastnili levicoví aktivisté a anarchisté.

Násilných střetů s policií se většinou účastnili levicoví aktivisté a anarchisté.

FOTO: John Kolesidis, Reuters

Na místě útoku položili zpěvákovi fanoušci a stoupenci květiny a zapálili tam svíčky. Různé osobnosti včetně politiků v čele s prezidentem Karolosem Papuliasem a médií incident ostře odsoudily.

Večerní demonstrace se zvrhly v násilné střety mezi manifestanty a policií. V Aténách část demonstrantů házela na policisty kamení a kusy dřeva, na což pořádkové síly odpověděly slzným plynem.

Podle agentury AFP většinu účastníků protestní akce tvořili krajně levicoví aktivisté a anarchisté, kteří v jejím průběhu také podpalovali v ulicích odpadkové koše. Podobný průběh měly protesty i v dalších městech.