„Rozumím tomu, co oba cítí. A vypadá to, že jejich pocity jsou silnější než jakékoli obavy o bezpečnost. Doporučil jsem jim nicméně, aby nepoužívali ke komunikaci internet a počkali na osobní schůzku,“ uvedl Kučerena.

Lon Snowden minulý týden obdržel ruské vízum a chystá se svého syna navštívit. „Datum jeho návštěvy z bezpečnostních důvodů nezveřejníme. Takové je přání rodiny,“ řekl ruský advokát. „Myslím si, že až otec se svým právníkem přijedou, vše v rámci rodiny prodiskutují a pak předstoupí před novináře,“ dodal právník.

Edward Snowden v červnu vyzradil detailní informace o špionážním programu Prism, s jehož pomocí Američané shromažďují obrovské objemy dat z mezinárodní internetové a telefonické komunikace. Bývalý bezpečnostní technik se před americkou justicí uchýlil do Ruska, kde získal právo ročního azylu. V USA ho federální soud v Alexandrii u Washingtonu obvinil ze špionáže, za kterou mu hrozí až 30 let vězení.

Snowden strávil přes měsíc v tranzitu na moskevském letišti Šeremeťjevo, kde od června čekal na vyřízení azylové žádosti. Kde se ale momentálně nachází, není známo. Podle Kučereny je nicméně na „bezpečném“ místě.