Výlet jako vždy zorganizoval Luciano Caiazzo, prodavač z neapolského Pozzuoli, který před měsícem oslavil 40. narozeniny. Ani on nehodu nepřežil. „Pořádat výlety byla jeho vášeň. Za deset dnů jsme měli všichni společně odjet do Chorvatska,“ svěřila se Corriere della Sera jedna z jeho příbuzných.

Z tělocvičny márnice

Rakve s pozůstatky obětí byly v noci na včerejšek převezeny do tělocvičny školy ve městě Monteforte Irpino k identifikaci pozůstalými. „Ať se připraví příbuzní pana…,“ vyzývali je postupně karabiníci. Za truhlami dorazila i zavazadla včetně jednoho dětského, růžového.

Vrak autobusu pod dálnicí A116 nedaleko Avellina

Vrak autobusu pod dálnicí A116 nedaleko Avellina

FOTO: Reuters

Náměstí před školou zaplnily výkřiky bolesti, někteří z pozůstalých nevydrželi psychický tlak a omdleli. Takřka všichni přítomní se znali. „Jsme příbuzní nebo sousedé,“ podotkli. Skoro všichni se o tragédii dozvěděli z televizních zpráv. Mario Terracciano přišel o oba rodiče, strýce a tetu. „Slyšel jsem maminku před několika hodinami, měla starosti, abych se naobědval,“ svěřil se.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: V Itálii pohřbili oběti autobusového neštěstí

Zdroj: Reuters

ČTĚTE TAKÉ
V Itálii spadl autobus z dálnice, nejméně 39 mrtvých
Autobus těsně před tragédií prudce zrychlil, tvrdí svědci

Paní Mena se zrovna dozvěděla, že její sestra Enza (60) a švagr jsou po smrti. „Přitom jsem ji slyšela ještě v neděli večer. Byla spokojená, klidná,“ řekla. Až do poslední chvíle doufala, že Enza pád přežila, což se paradoxně stalo – zemřela však při převozu do nemocnice.