Hodně lidí sází spíše symbolickou částku jedné libry, čistě jen pro to, aby získali pocit, že se nějak podílejí na této události.

"Nikdy nepodceňujte posedlost britské veřejnosti královskou rodinou," řekl mluvčí sázkové společnosti Ladbrokes Alex Donohue. "Tohle je velká událost."

Královský porod je podle tipovací kanceláře Coral největší nesportovní sázkařskou akcí v historii společnosti. Lidé prý sázejí úplně na vše, co se týká narození následníka trůnu.

Velká Británie s napětím očekává narození potomka.

Velká Británie s napětím očekává narození potomka.

FOTO: Lucas Jackson, Reuters

"Celý svět čekal na tento porod. A nyní, když je to tady, máme další sázkařské šílenství," uvedla mluvčí Coralu Nicola McGeadyová. "Pokud by měly promluvit vsazené peníze, dítě bude Alexandra, bude mít hnědé vlasy a vážit bude sedm liber až sedm liber a 15 uncí (3,2 až 3,6 kilogramu)," dodala s tím, že pokud by se tak skutečně stalo, znamenalo by to pro bookmakery kvůli vyplácení výher noční můru.

Jméno dítěte ale nebude známo ihned, královská rodina jej zřejmě oznámí až po nějaké době. V případě prince Charlese se veřejnost jméno dozvěděla až měsíc po porodu.