Matka porodila doma ve čtvrti Virgen del Carmen v pátek. Dítě pak dala do umělohmotného pytle, vhodila do odpadu a odebrala se do nemocnice s tvrzením, že potratila. Novorozenec však pád přežil, v plastovém pytli byla díra, skrze kterou dýchal.

Jako zázrakem zůstal hoch naživu dalších 40 hodin, než jeho pláč zaslechla sousedka a ve dvě hodiny ráno přivolala záchranáře. „Myslela jsem si, že to mňouká uvízlá kočka. Byl to ale dětský pláč. Ten křik se ozýval celou věčnost, tak jsem zavolala policii,“ uvedla žena.

Dvoudenního chlapečka ještě s pupeční šňůrou u těla se podařilo zachránit. Jeho stav ovšem zůstává vážný, i když už není v ohrožení života. Mimo jiné měl na těle množství odřenin a zlomenou ruku.

Policie se v pondělí vrátila do bytu i s matkou, která se údajně přiznala, že se dítěte chtěla zbavit. Podle stanice CNN prohlásila, že neměla dost peněz na podstoupení potratu na klinice.

Zatím není jasné, co s chlapečkem bude. Ze zpráv není jasné, zda otec dítěte se ženou žije, anebo se alespoň hlásí k otcovství.

Stejné štěstí měl novorozenec v Číně

Za poslední dva měsíce je to již druhý případ, kdy novorozeně přežilo desítky hodin v odpadu, kam je matka po porodu hodila. Stejné štěstí měl chlapeček ve východní Číně, jehož museli hasiči vyřezat z potrubí, v kterém se jeho tělíčko zachytilo. [celá zpráva]

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Hasiči zachránili novorozeně z odpadní trubky

Matka policii řekla, že dítě jí nešťastnou náhodou spadlo do toaletní mísy. Policie ji původně vinila z pokusu o vraždu, ale později obvinění stáhla. [celá zpráva]