Šéfku MMF začal dopoledne vyslýchat Republikový soudní dvůr (CJR), jediný justiční orgán, který je kompetentní k soudnímu stíhání nynějších i bývalých francouzských ministrů. O případném obvinění by rozhodli soudci CJR krátce po ukončení výslechu, který má podle místních médií skončit nejpozději v pátek.

Sedmapadesátiletá Lagardeová je vyšetřována v aféře, která se týká odškodného pro Bernarda Tapieho v celkové výši 385 miliónů eur. Lagardeová v roce 2008 rozhodla, že se jeho spor z 90. let s bankou Credit Lyonnaise bude řešit v rozhodčím řízení. U soudu zopakovala, že žádný zákon neporušila a že v dané době to bylo nejlepší řešení, protože u soudu by Tapie získal více.

Pokud by Lagardeová byla uznána vinnou ze zpronevěry veřejných prostředků, jiné obvinění jí nehrozí, mohla by být odsouzena až k deseti letům vězení.

Banka Credit Lyonnaise prodala v roce 1993 majoritní balík akcií Adidasu, který držela firma patřící Tapiemu, jenž byl ministrem socialistické vlády a později se stal přítelem prezidenta Nicolase Sarkozyho. [celá zpráva]

Vyšetřovatelé mají podezření, že rozhodnutí o arbitráži bylo součástí dohody, v rámci které na oplátku měl Tapie podpořit Sarkozyho ve volbách v roce 2007.