Ljubomir Bogdanović i jeho žena jsou ve vážném stavu. Podle listu Blic muž nejprve zabil ve 4:30 svého syna Branka (*1971)  ranou do hlavy, pak zastřelil svou matku a začal zabíjet sousedy ve čtyřech okolních domech. K masakru mezi použil pistole CZ 88 ráže devět milimetrů. Jeho žena Javorka mezitím zavolala policii. Když hovořila s policistou, muž se vrátil a vystřelil na ni.

Místo činu ve vesnici poblíž Bělehradu

Místo činu ve vesnici poblíž Bělehradu

FOTO: ČTK/AP

Mezi oběťmi je i dvouleté dítě a oba jeho rodiče ve věku 20 a 23 let.

Na místě zasahovala policie a dvě skupiny záchranářů. Do Bělehradu odvezli tři zraněné. Dva bojují o život. Dvanáct lidí zemřelo na místě, jedna osoba po převozu do nemocnice.

Velika Ivanća

Velika Ivanća

FOTO: Novinky

"Přivezli jsme tři osoby. Jedna, asi sedmdesátiletá, byla v těžkém stavu, na příjmu už byla bez známek života. Další je Javorka Bogdanovičová, narozená v roce 1953, prostřelená do hlavy a krku. Třetí Ljubomir Bogdanović, také zasažený do hlavy, je v bezvědomí, některé životní funkce nejsou patrné," řekl ředitel Centra rychlé pomoci Zlatibor Lončar.

Motiv není znám. Podle televize Pink působil muž normálně a zřejmě mu náhle přeskočilo. Byl považován za mírného člověka. Neměl žádný policejní záznam. Nebyl léčen na psychiatrii. Zbraň, kterou zabíjel, držel legálně. V letech 1992 až 1995 bojoval v Chorvatsku.