Před vilou se shromáždil dav věřících, i když schůzka měla být soukromá a vrtulník měl být podle agentury AP zřejmě to jediné, co lidé mohli spatřit. Vrtulník nad sídlem dvakrát zakroužil.

Benedikt přišel osobně Františka k vrtulníku přivítat. O tématech rozhovoru Františka s Benediktem se pouze spekuluje. Vatikánský mluvčí sice slíbil, že podá základní informaci, avšak nikoli detaily.

Agentura AP se domnívá, že na pořad měl přijít vzmáhající se sekularismus a také nedořešené problémy, které František po svém předchůdci dědí, včetně vyšetřování loňského úniku informací z Vatikánu.

Benedikt je po 600 letech prvním papežem, který se svého postu vzdal. A je to vůbec poprvé, kdy se nový papež s odstoupivším setkal.

Sídlo Castel Gandolfo Benedikt užívá pouze dočasně, než pro něj budou upraveny prostory ve Vatikánu. Když v roce 1294 odstoupil po pěti měsících na Petrově stolci Celestýn V., Bonifác VIII. ho zavřel.

Přestože si nový papež nelibuje v luxusu, chodí prostě oblečen, nejel autem, ale nechal se přepravit vrtulníkem, tak jako to udělal Benedikt při svém odchodu.