Podle deníku Nový čas Michael telefonoval v pátek do kanceláře rakouského prezidenta, vydával se za Gašparoviče a po chvíli dostal na ucho přímo Fischera. Chtěl prý jen otestovat, zda se mu to povede. Když Fischerovi nabídl azyl, prezident ho okamžitě prokoukl a začal se smát. „Hlavu státu to moc pobavilo. Nepravého slovenského prezidenta okamžitě odhalil,“ uvedla mluvčí rakouského prezidenta Astrid Salmhoferová.

Kancelář rakouského prezidenta nebude případ dál řešit a nebude ani zpřísňovat bezpečnostní opatření. „Prezident byl ostražitý, protože v Rakousku máme rádio, které dělá podobné vtípky,“ dodala mluvčí.

Podobně se moderátor rádia Express Andrej Wallner dovolal před pár dny na Pražský hrad a na druhý pokus dostal na ucho přímo prezidenta Klause. V reakci na jeho SMS zprávu, že v případě vítězství Karla Schwarzenberga v prezidentských volbách emigruje, mu nabídl azyl na Slovensku. Klaus vysvětloval, že to nemyslel vážně. Když moderátor prozradil svou identitu, zmohl se jen na několik slov: „Vy si ze mě děláte legraci? Že se nestydíte, že se nestydíte.“ [celá zpráva]