Jednačtyřicetiletý Assange porušil podmínky a hrozí mu zatčení. Zakladatel WikiLeaks se měl denně hlásit na policii. Jelikož ale britský soud rozhodl, že bude vydán k výslechu do Švédska, kde ho dvě ženy obvinily ze znásilnění, utekl Assange na ambasádu. Ekvádor mu následně poskytl azyl, z budovy velvyslanectví se však Assange dostat nemůže, aniž by nebyl zatčen.

Juliana Assange původně britský soud propustil na kauci 200 000 liber (přes šest miliónů korun), na niž přispěli i režiséři Michael Moore a Ken Loach. K tomu soud požadoval 140 000 liber kauce jako záruku, že Assange podmínky propuštění neporuší. Kauci složilo devět lidí, mimo jiné novinář BBC Vaughan Smith, jenž Assange ukrýval ve svém venkovském domě. Skupina proti zabavení kauce argumentovala slovy, že by neměla být trestána za „jednání ve veřejném zájmu“.

U soudce Howarda Riddleyho se pochopení nedočkali. „Museli chápat rizika a obavy soudů,“ prohlásil na adresu příznivců, i když dodal, že respektuje nesobecké chování skupiny, protože Assange nevyzývala, aby se policii vzdal a uchránil je tak výdajů.