"Poskytne se (Řecku) pár týdnů navíc," řekla ministryně. "V úvahu ale připadá jen krátkodobé zpoždění," dodala. Myšlenka, že by Řecko dostalo na splnění podmínek jeden až dva roky navíc, je podle ní "mrtvá". To řeckou vládu přimělo urychlit fiskální reformy.

V jiném rozhovoru v listě Österreich Fekterová potvrdila, že Řecko dostane čas navíc. "Ano, ještě čekáme na zprávu 'trojky' a Řecko ještě musí nějaké věci dohnat, dohodneme se ale na prodloužení lhůty a bude to bez dodatečných nákladů," řekla. Zmíněnou 'trojku' tvoří zástupci Evropské komise, Evropské centrální banky a Mezinárodního měnového fondu.

Fekterová nic bližšího nesdělila. Její mluvčí pouze dodal, že jednání se teď zaměřují na to, jak dát Aténám víc času, aby mohly dohodnuté cíle splnit, ale aby k tomu nebylo nutné použít další peníze. Zástupce řeckého ministerstva financí řekl, že z víkendového jednání ministrů financí EU v Nikósii nevzešly ke snižování deficitu žádné konkrétní návrhy.

Der Standard se Fekterové ptal i na situaci ve Španělsku. Ministryně řekla, že zátěžové zkoušky tamních bank určí, kolik peněz bude každá banka na rekapitalizaci potřebovat. "Slyšeli jsme, že ten požadavek bude mnohem nižší než 100 miliard (asi 2,4 biliónu Kč)," řekla. Stačit by prý mohlo i kolem 60 miliard eur (asi 1,5 biliónu Kč).

Zmíněná 'trojka' vykonává v Řecku pravidelně inspekce, aby zjistila, jak se Aténám daří dohodnuté podmínky plnit. Řecko čerpá finanční pomoc ve výši asi 130 miliard eur (asi 3,2 biliónu Kč)