Mluvčí Institutu radiofyziky v Lausanne Darcy Christen agentuře potvrdil, že na Arafatových věcech bylo zjištěno „překvapivě“ vysoké množství polonia-210. Zdůraznil ale, že symptomy popisované v Arafatově lékařské zprávě na otravu poloniem-210 neukazují, tudíž z nového zjištění nelze vyvodit žádný závěr.

Podle televize Al-Džazíra podrobili Švýcaři zkoumání Arafatovo oblečení, zubní kartáček a šátek.

„Mohu potvrdit, že jsme naměřili nevysvětlitelné, zvýšené množství polonia-210 na věcech pana Arafata, které obsahovaly stopy biologických tekutin,“ řekl stanici ředitel lausannského institutu Francois Bochud.

Arafat vedl od 60. let Organizaci pro osvobození Palestiny. V roce 1993 pak podepsal mírovou dohodu s Izraelem, která stanovovala palestinskou samosprávu na západním břehu a v pásmu Gazy. Zemřel v nemocnici ve Francii v roce 2004 po náhlém onemocnění. Lékaři nebyli schopni stanovit příčinu úmrtí.

Je pohřben v Ramalláhu na Západním břehu Jordánu. Arafatova žena Suha chce požádat o jeho exhumaci, aby tělo mohlo být podrobeno novým testům. „To se ale musí udělat docela rychle, protože polonium se rychle rozpadá,“ poznamenal Bochud.