„Bylo to mocenské partnerství. Nepovažuji tyto vztahy za osobní, pro mne jsou to pracovní vztahy,“ prohlásil Blair před Levesonovou komisí, která se nyní zabývá vztahy mezi politiky a médii. Blair poznamenal, že zvláště Murdochův bulvární list The Sun, do nedávného zrušení nejčtenější noviny v Británii, bylo důležité dostat na svou stranu.

Expremiér upozornil, že Murdoch u něj nehledal výhody a ani on jej neprotežoval. K tomu, že se později stal kmotrem jeho dítěte, řekl, že to bylo až po odchodu z úřadu. „To je rozdíl,“ podotkl.

Blair rovněž vylíčil, že svět vysoké politiky a médií je v dnešní době těsně spjat. "Cítíte jejich neustálý tlak," prohlásil na adresu masmédií.

Řekl, že asi každá vláda chce na veřejnosti vypadat dobře, k čemuž je pro ni nutné vycházet s majiteli sdělovacích prostředků a důležitými novináři. Zdůraznil, že je rozdíl mezi tím, když chce někdo vypadat dobře, anebo když lže, což podle něj jeho vláda nedělala.

Rupert Murdoch

Rupert Murdoch

FOTO: fotobanka Profimedia

Blairovým přístupem údajně bylo nejít do střetu s médii, i když se domníval, že se mu často mstila kvůli aktivitám jeho manželky Cherie. Tu prý v mezidobí 2006-2011 nutil zvážit tři desítky žalob za pomluvu.

Pondělí slyšení před Levesonovou komisí poznamenal výstup muže, který na Blaira křičel, že je válečný zločinec kvůli britské vojenské účasti v Iráku, za kterou mu platila banka JP Morgan. Blair prohlásil, že to není pravda.