„Uvidíš úplné zoufalství,“ popsala Minettiová po telefonu atmosféru, v níž se dívky snaží na sebe upoutat premiérovu pozornost. V hovoru s Melanií Tuminiovou vedeným před její první účastí na večírku dodala: „Bývá tam pět antropologických kategorií. Jsou tam děvky, Jihoameričanky z chudinských čtvrtí, které neumí jediné slovo italsky, potom vážnější typy a zbytek, který je něco mezi. Pak jsem tam já a já dělám, co dělám“.

Nicole Minettiová

Nicole Minettiová

FOTO: fotobanka Profimedia

Soud má k dispozici výpisy 50 000 telefonních hovorů týkajících se večírků. Berlusconi, který je v telefonátech označován také za bosse všech bossů, jak bývají obyčejně nazývání šéfové mafie, čelí obvinění ze zneužití pravomocí a placeného sexuálního styku s nezletilou, tehdy 17letou marockou tanečnicí s uměleckým jménem Ruby, zlodějka srdcí.

Berlusconi měl navíc osobně zabránit jejímu vyhoštění, když policie zjistila, že v Itálii žije ilegálně.

Ruby tvrdí, že jí Berlusconi nabízel 47 000 eur (bezmála 1,2 miliónu korun) týdně, když bude mlčet.

Berlusconi se překvapivě minulý týden u soudu, který probíhá už rok, objevil osobně. Obvinění popírá. Tvrdí, že pouze pořádal „elegantní večeře“, při nichž mladé ženy, které byly „od přirozenosti exhibicionistky“ pořádaly „burleskní soutěže“.

Marocká tanečnice Karima Kayeková známá jako Ruby

Marocká tanečnice Karima Kayeková známá jako Ruby

FOTO: fotobanka Profimedia