V rozhovoru se soudním psychiatrem Agnarem Aspaasem atentátník prohlásil, že do budoucna má v plánu z vězení řídit síť militantních nacionalistů.

Policie počátkem ledna zrušila zákaz návštěv a pošty pro Breivika. Od té doby je pravicový extremista zavalen dopisy od příznivců z Norska, Švédska, Dánska, Německa, Ruska, Francie, Británie, USA i z dalších zemí. Breivik uvedl, že se snaží odpovídat na maximum dopisů, ale objem je větší, než zvládá vyřizovat.

Každodenní příval dopisů pro Breivika potvrzuje i Knut Bjarkeid, ředitel věznice Ila, kde je Breivik zadržován.

Video

Expirované video

Breivik ve středu přichází k soudu. Zdroj: Reuters

Psychiatr Terje Törrissen ve zprávě, která Breivika označila za svéprávného a trestně odpovědného, upřesnil, že "jsou to dopisy jednoznačné podpory od lidí se stejným politickým názorem. Píší mu političtí spiklenci. A někteří z nich prohlašují, že se jím nechali inspirovat a stali se v důsledku jeho činů radikálnějšími".

Jedním je i 23letý Američan, který údajně "sní o setkání s Breivikem".

"To, co Breivik udělal na ostrově Utöya, svědčí o tom, že je racionální nacionalista, který chce chránit svůj lid před islámem, multikulturalismem a marxismem," píše podle deníku Verdens Gang americký student katolické univerzity ve státě Massachusetts.