Thompson dostal vysoký trest, protože obchod zapálil, aniž by se staral o to, zda neohrozí životy obyvatel domu. Navíc se podílel na vyrabování nedalekého obchodu. Požár byl tak mohutný, že se přenesl i na druhou stranu ulice.

Zničený House of Reeves v Croydonu

Zničený House of Reeves v Croydonu

FOTO: fotobanka Profimedia

Když soudce Peter Thompson vynášel rozsudek v londýnské soudní budově Old Bailey, prohlásil: "Byl to zlý den pro Croydon a croydonské. Asi nejvíc šokující událostí bylo, že lehl popelem House of Reeves. Ohroženy byly životy lidí."

Nepokoje tvrdě zasáhly i čtvrť Croydon na jihu Londýna.

Nepokoje tvrdě zasáhly i čtvrť Croydon na jihu Londýna.

FOTO: fotobanka Profimedia

Odsouzenému ještě řekl: "Obchod stál na místě přes 140 let, podle něj dostal název Reeveský roh. Vy jste to vše zničil. Bylo to záměrný, vědomý čin šokujícího a nebezpečného vandalismu."

Odsouzený Thompson

Odsouzený Thompson

FOTO: fotobanka Profimedia

Soudce ještě pokračoval: "Reevesova rodina ztratila svůj historický obchod, něco z čeho oni a generace před nimi žili a na čem pracovali celý život. Jejich ztráta je nevyčíslitelná, trauma nepopsatelné."

Oheň roztavil i koleje tramvaje

Oheň roztavil i tramvajové koleje

FOTO: fotobanka Profimedia

Thompson svou vinu původně popíral, ale zachytily ho bezpečnostní kamery i mobilní telefony svědků. Také křičel: "Kdo má zapalovač? Zapalte to tady!" Nakonec se přiznal. Hájil se, že byl v depresi po rozvodu. Tvrdil, že netušil, co způsobí, když zapálil jen jediný polštář na pohovce.

Škoda na obchodě byla vyčíslena na milión liber. Dalších 330 000 liber stála oprava nedalekých kolejí, které se při požáru roztavily.

Vypálené domy v Croydonu

Vypálené domy v Croydonu

FOTO: fotobanka Profimedia

Majitel obchodu Trevor Reeves řekl: "Totální destrukce místa ve mně vyvolala smutek jako smrt někoho blízkého. Jen nemohu pochopit, co jsem komu udělal, že mi způsobil něco takového."

Ještě hůř zničení domu nese Trevorův 80letý otec Maurice, který v obchodě pracoval od 16 let. Uvedl, že po požáru v něm něco umřelo.