Mohamed Merah zavraždil chladnokrevným způsobem během devíti dnů sedm lidí. Policii se ho povedlo zneškodnit až po 32hodinovém obléhání jeho domu ve čtvrtek kolem poledne.

Záběry bytu, které francouzští policisté zveřejnili v pátek v noci, jasně ukazují devastující škody, které v jeho nitru napáchala přestřelka mezi Merahem a muži zákona.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Stopy po kulkách v okolí Merahova bytu

Merahova matka Zoulaikah (55) byla propuštěna z policejní stanice v pátek navečer. Její právník Jean-Yves Gougnaud uvedl, že si žena neustále klade otázku, zda mohla brutálnímu jednání svého syna zabránit. Její vyšetřování však budou pokračovat, v sobotu byla převezena společně s jeho přítelkyní na výslech do Paříže.

V minulosti byl Merah v AfghánistánuPákistánu a podle vyšetřovatelů o sobě tvrdil, že byl v kontaktu s Al-Káidou a že byl na výcviku v pákistánské pohraniční oblasti Vazíristánu, která je baštou ozbrojenců z Al-Káidy.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Policejní zásah proti Mohamedu Merahovi

Podle nejmenovaného činitele Merah mohl o svých stycích s Al-Káidou mluvit proto, že jde o známou "značku". Francouzské úřady prý ale "nemají nic, na základě čeho by se mohly domnívat, že ho tato teroristická organizace pověřila, aby útoky provedl".