U havarovaného autobusu byla jako první motoristka, která se médiím představila pouze křestním jménem Marielle. Jela za autobusem, který právě narazil do zdi tunelu u Sierre.

„Přední sedadla autobusu byla rozbitá a namačkaná na sebe, všude byla krev. Viděla jsem děti, které byly stále na živu, jak na mě mávají. Bylo to strašné, představuji si bolest rodičů. Kdyby to byly moje děti, nevím, co bych dělala. Pořád před sebou vidím ty tváře, jak na mě zírají. Nevím ani, jestli byly na živu, nebo mrtvé. Byla to hrůza,“ uvedla žena.

Za oběti planou svíčky i ve švýcarském Sierre.

Za oběti planou svíčky i ve švýcarském Sierre.

FOTO: Adrian Streun, Reuters

„Rozsah nehody není možné strávit. Pořád se soustředíme na praktické aspekty vyrovnání se s tou tragédií,“ prohlásil belgický velvyslanec ve Švýcarsku Jan Luykx. Dodal, že všechny oběti pocházely ze dvou vesnic.

Video

Expirované video

Obyvatelé belgického Lommelu truchlí za oběti nehody. (Reuters)

Vyšetřovatelé se soustředí na identifikaci obětí. Na sto rodinných příslušníků proto bylo ve středu letecky dopraveno do Švýcarska. Na bruselské letiště je před odletem přijel podpořit i král Albert II. Stav některých těl je ale takový, že jsou k identifikaci nutné testy DNA.

Video

Expirované video

Příbuzní zraněných obětí přijeli navštívit své blízké.  (Reuters)

Podle britské stanice BBC je tunel, v němž se nehoda udála, jedním z novějších a nejbezpečnějších. Byl také dostatečně široký.

Britský server Daily Telegraph ve čtvrtek spekuloval, že nehodu mohl vyvolat infarkt řidiče.

Při nehodě zemřelo 28 lidí, z toho 22 školáků.

Video

Expirované video

BEZ KOMENTÁŘE: Zásah záchranářů u nehody belgického autobusu (Reuters)