Sarkozy si oproti předchozí anketě pro první kolo volby polepšil o 1,5 procenta. Volilo by ho 27 procent lidí, zatímco Hollanda 29 procent.

Francouzský list upozornil, že podpora pro Hollanda se dlouhodobě nemění. Pro pravděpodobné druhé kolo však zůstává favoritem: nyní by mu dalo hlas 56 procent lidí, Sarkozymu tedy jen 44.

Na tržišti mezi lidmi agituje i Hollande (uprostřed)

Na tržišti mezi lidmi agituje i Hollande (uprostřed).

FOTO: Fred Dufour/Pool , Reuters

Průzkum naznačuje, že si Sarkozy polepšil na úkor nacionalistky a populistky Marine Le Penové. Důvodem může být jeho prohlášení, že v případě znovuzvolení dá o fiskálním paktu Evropské unie hlasovat v referendu. Během víkendového mítinku v Marseilles Sarkozy vyzýval Francouze, aby s ním bojovali za národní hodnoty.

Le Penové by podle poslední ankety dalo hlas 16,5 procenta lidí. Do druhého kola by tedy nepostoupila, stejně jako centrista Francois Bayrou, jenž má podporu 13 procent voličů.

Francouzi budou volit prezidenta 22. dubna. Nevzejde-li z prvního kola jednoznačný vítěz s nadpolovičním počtem hlasů, bude se hlasování opakovat 6. května. V něm lidé rozhodnou už jenom mezi prvními dvěma kandidáty z prvního kola.