FBI bez upřesnění potvrdila, že někdo cizí pronikl do jejího telefonátu. Zaznamenaná konverzace se objevila na několika internetových stránkách. Hacker se do rozhovoru naboural po proniknutí do e-mailové schránky jednoho z agentů FBI, kde byly podrobnosti plánovaného telefonátu.

E-mail popisoval probíhající vyšetřování hackerských skupin na obou stranách Atlantiku a avizoval konferenci po telefonu na 17. ledna.

Zástupci FBI a Scotland Yardu v úvodu nejprve vtipkovali, načež probírali jednoho 15letého Brita, údajně člena skupiny DSLSec, který začal s policií spolupracovat poté, co byl přistižen. Agenti o něm hovoří jako o rádoby hrdinovi, který přistoupil na spolupráci, sotva „dostal za uši“. Jeden z vyšetřovatelů ho nazval idiotem.

Teenager podle britského deníku The Daily Telegraph na Twitteru spolupráci popřel a FBI se vysmál.

Anonymous v posledních dnech podniklo množství útoků proti oficiálním místům, většinou přehltilo weby různých úřadů včetně internetových stránek české vlády.
Nelíbí se jim nedávno podepsaná mezinárodní smlouva ACTA proti padělkům a nelegálním kopiím na internetu. Kritici smlouvy tvrdí, že ACTA je novodobou cenzurou a omezováním svobody zavádějící paušální tresty. Srovnávají ji s tažením v duchu vágně formulovaného „boje proti terorismu“.