Hrůzně vypadající scéna se odehrála už v červenci loňského roku, teprve teď se videonahrávka pořízená bezpečnostními kamerami dostala na světlo. Evans se právě s partou přátel vracel z oslavy narozenin a čekali na vlak na nádraží ve městě Shrewsbury na západě Anglie. Opilý mladík a pár jeho stejně opilých známých se najednou začali navážet do dvou dívek z Evansovy skupiny.

Když je Evans napomenul, dopálilo to jednoho z opilců, Daniela Worgana, natolik, že ho chytil, otočil o 180 stupňů a hodil ho proti právě projíždějícímu vlaku. Napadený mladík nejdřív spadl na vlak a po jeho stěně se sesunul tak, že zůstal částečně viset v mezeře mezi jedoucím vlakem a nástupištěm.

Naštěstí včas zasáhli jeho přátelé a vytáhli ho z mezery zpět na nástupiště. Útočník se neobtěžoval s pomocí a z místa i s přáteli odešel.

Útočník vyfasoval podmínku a zákaz vycházení

Worgan tento týden stanul před shrewsburským královským soudem, vyfasoval dvouletý podmínečný trest a 200 hodin veřejných prací. Musí navíc zaplatit v přepočtu 15 000 korun za kompenzaci a 7500 korun za náklady. A po dobu tří měsíců má teď zákaz vycházení od osmi večer do šesti ráno.

Oběť opilcova útoku, třiadvacetiletý Evans, řekl podle Daily Mailu u soudu, že od incidentu má strach chodit ven sám a od té doby nejel vlakem. Při útoku utrpěl zranění zad, paže a dlaně.