Právníka kontaktovala žena z Maďarska, která tvrdila, že při havárii lodě zmizela její dcera a pětiletá vnučka. Příběh potvrdil i údajný přítel zmizelé ženy.

„Bylo mi podezřelé, že hned v prvním mailu se víc zajímali o výši odškodného, než o osud svých blízkých. Druhý den mi volali, že holčička se vlastně nepohřešuje,“ uvedl Rónai v Maďarské televizi.

Příběh si vymysleli

Právník se následně s holčičkou setkal a ta mu řekla, že s maminkou byla ráno v parku. Právník okamžitě upozornil maďarské ministerstvo zahraničí. Maďarská policie zatím neupřesnila, zda podvodníky zadržela, nebo je vyšetřuje na svobodě.

„Při výslechu se doznali, že si celý příběh vymysleli, aby vydělali na odškodnění,“ dodal Rónai.

Jednou z obětí havárie Costa Concordia je i maďarský houslista Sándor Fehér. Po havárii se dostal na palubu, ale rozhodl se vrátit pro své housle a utonul.

Video

Expirované video

Najít v lodi ještě někoho živého by byl zázrak, uvedl italský záchranář. Zdroj: Reuters

Výletní loď o výtlaku 114 500 tun havarovala u toskánského ostrova Giglio předminulý pátek. Kapitán Francesco Schettino plavidlo navedl příliš blízko, loď najela na útes a trhlinou v trupu do ní začala pronikat voda. Nehoda si vyžádala nejméně 16 mrtvých, dalších 16 lidí je však stále nezvěstných.

U zpola potopené lodi pokračují přípravy na odčerpání zhruba 2400 tun nafty z nádrží parníku. Vlastní odčerpávání zřejmě nebude moci firma Smit začít dřív než v sobotu a pak by mohlo trvat zhruba měsíc, než bude vyprázdněno všech 17 palivových nádrží.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Animace přečerpávání paliva z potopené lodi Costa Concordia. Zdroj: Reuters