Chaudryová strčila hlavičku dítěte do kbelíku s vodou, aby ji přestala obtěžovat a nekřičela. Když zjistila, že se její dcera nehýbe, zavolal záchranku. Ta ji odvezla, ale o den později byla dívka prohlášena za mrtvou.

Záchranářům řekla, že šlo o nehodu, kdy dívka spadla do kbelíku. Vyšetřovatelům se ale její verze nezdála a uvalili na ni vazbu kvůli podezření z vraždy. Chaudryová pak uvedla, že ji její přítel, který není otcem dítěte, poradil, aby dítě utopila.

To ale Brit, který s ní byl v době tragédie na Skypu, popírá. „Říká, že záměrem nebylo zabít dítě,“ uvedla pro list The Sun norská policejní vyšetřovatelka Kristin Rusdelová a dodala: „V zásadě vyprávějí oba stejný příběh, ale v detailech se liší. Ona říká, že on ji instruoval, co dělat, a on říká, že se na tom oba podíleli stejnou měrou, když se bavili o tom, jak dítě přivést k disciplíně.“

Přiznala, že zvažuje obvinit z podílu na vraždě i Brita, jehož jméno zatím nebylo zveřejněno. Norové jej vyslechli těsně před Vánocemi a zvažují, že požádají o jeho vydání.

Ke vztahu dvojice norská vyšetřovatelka dodala. „On je její internetový přítel. Potkali se jednou a pak ve vztahu rok pokračovali po síti.“

Otec mrtvé holčičky žije v rodném Pákistánu, kam odjel, když se vztah s Chaudryovou rozpadl.