Olivia Leblonková se v úterý vydala spolu se svým manželem Romualdem a synem Gabrielem na tradiční vánoční jarmark do centra Lutychu. „Chtěli jsme strávit vánoční čas nakupováním se synem,“ uvedla pro deník Daily Telegraph.

„Romuald mi předal dítě, jakmile jsem vystoupila z autobusu. Držela jsem ho v náručí, když jsem uslyšela ránu. Podívala jsem se na syna a jeho oči se zahleděly do mých. Zakřičela jsem. Byl zasažen zezadu do hlavy,“ popsala  hrůzné okamžiky matka zavražděného batolete.

Útočník Nordine Amrani

Útočník Nordine Amrani

FOTO: Reuters

Dítě bylo po útoku převezeno do nemocnice. Kulka jej ale zasáhla do hlavy tak, že její případné vyjmutí by bylo příliš riskantní. „Řekli mi, že mu zbývá hodina,“ popsala žena. „Řekla jsem to rodině, všichni se s ním pak přišli rozloučit.“

Malého Gabriela ještě v nemocnici narychlo pokřtili. Pak zhruba po deseti hodinách lékaři boj o jeho život vzdali.

Video

Expirované video

Amatérské záběry z Lutychu. Zdroj: Reuters

Gabriel se tak stal jednou z pěti obětí úterního útoku v Lutychu. Pachatel, 33letý Belgičan marockého původu Nordine Amrani, nejprve hodil do davu lidí ruční granáty a pak začal střílet. Sám během incidentu zahynul. Později se ukázalo, že v době útoku měl být ve vězení za držení drog a nedovolené ozbrojování, z něhož ale byl loni v říjnu předčasně propuštěn.

ČTĚTE TAKÉ:
Atentátník zabíjel v belgickém Lutychu, pět mrtvých včetně batolete
Pachatel belgického masakru měl být ve vězení
Viděl jsem smrt zblízka, popsal svědek masakr v Lutychu