„V Rusku nedochází k ničemu nepřirozenému. Volby jsou od toho, aby přinášely určité výsledky. Někomu se líbí více, někomu méně. Domnívám se, že výsledky odpovídají očekávání občanů, avizovaly je už odhady sociologů i předvolební průzkumy,“ prohlásil Medvěděv.

„Jedna síla nemůže řídit všechny státní procesy,“ dodal s tím, že na vedení země se tak bude podílet širší politické spektrum, což je podle něj dobře.

K povolební situaci a protestům Medvěděv řekl: „Po volbách vždycky vznikají emoce. Někteří jsou zklamáni, jiní dezorientováni, ani v tom nespatřuji nic nepřirozeného.“ Shromáždění nespokojených jsou podle jeho slov v pořádku, jsou-li povolená a v souladu se zákonem.

Nařčení z machinací s volebními lístky se podle Medvěděva musí vyšetřit. „To nemohou vyhodnotit občané jako takoví, ale odborníci,“ prohlásil s dovětkem, že záležitost je v kompetenci volební komise, policie a soudů. „Nemáme ideální volební mašinérii,“ podotkl prezident. Několikrát řekl, že je důležité, aby pominula rozjitřená atmosféra a nový parlament mohl začít pracovat. Ke kritice ze zahraničí naznačil, že ji Moskva v tomto případě slyší nerada.

Klaus: Ani já jsem se neptal na naše odboráře

V tom Medvěděva podpořil Václav Klaus. „Jsou to jejich volby a nikoliv naše volby. To je pro mě východisko uvažování. Také nerad slyším komentáře z ciziny o našich volbách,“ poznamenal.

Dál nechtěl komentovat zpochybnění voleb ze strany mezinárodních pozorovatelů ani povolební protesty. „Nebyl jsem členem pozorovatelské mise a také jsem se prezidenta Medvěděva neptal, co si myslí o stávce našich odborářů,“ uvedl Klaus.