Lidé mají podle Putina právo protestovat, ale musí to být v zákonných mezích. „Jestliže se lidé pohybují v mezích zákona, měli by mít právo vyjádřit svůj názor a my bychom neměli omezovat ničí občanská práva. Jestli ale někdo poruší zákon, pak musejí úřady, zákon a pořádek žádat výkon práva všemi zákonnými prostředky,“ prohlásil podle agentury RIA Novosti Putin.

„Jsme dospělí a chápeme, že část organizátorů (demonstrací) působí podle předepsaného scénáře, v sázce jsou jejich politické motivace. Ale rovněž víme, že lidé v naší zemi nechtějí, aby situace došla tak daleko jako v nedávné minulosti v Kyrgyzstánu nebo na Ukrajině. Ne každý chce chaos,“ doplnil premiér.

Vláda s podporou většiny občanů podle jeho slov měla pokračovat v dialogu s opozicí a umožnit jí vyjádřit svůj názor.

Volby ovlivňovaly USA

Putin se také opřel do šéfky americké diplomacie Hillary Clintonové. Kritizoval ji za to, že vysílá „signály opozici“ a přispívá k hrozbě destabilizace. Navíc dodal, že k ovlivnění voleb v Rusku byly vynaloženy stovky miliónů dolarů ze zahraničí.

Další protest v sobotu

Moskva v úterý zažila jeden z největších protestů proti Putinovi za poslední roky a na sobotu je svolána nová demonstrace u Kremlu. Na sociálních sítích se k ní přihlásilo 35  000 lidí.

Putinova strana Jednotné Rusko o víkendu ve volbách udržela v parlamentu většinu, ale ztratila tu ústavní. Po hlasování se ale vyrojily tisíce nařčení z machinací s volebními lístky.