Strom dovezli na centrální tallinnské Radniční náměstí minulý týden. K pádu došlo ve tři hodiny odpoledne právě v době, kdy kolem stromu procházela skupina dětí z nedaleké mateřské školy. Jedle je ale minula a nepoškodila dokonce ani vánoční stánky, které na náměstí instalovali místní trhovci.

Strom už byl ozdobený, na jeho větvích viselo 9600 světelných ozdob. K překvapení přivolaných hasičů pád žádnou z nich nepoškodil.

V Tallinnu nemají s vánočními stromy dobrou zkušenost. Už loni zhruba touto dobou na Radničním náměstí spadl vzrostlý vánoční strom, když se pod náporem větru vpůli zlomil. Příčiny dnešní nehody policie nezná, podle zpravodajského serveru Ohtuleht.ee bylo na náměstí bezvětří.

Pád vánočního stromu zažila před osmi lety i Praha, když se na Staroměstském náměstí zřítil pětadvacetimetrový vánoční smrk. Zranil pět lidí, nejvážněji britského turistu Malcolma Tuffina. Cizinec utrpěl zlomeniny stehenních kostí a bederní a hrudní páteře, podstoupil operace a také transfuze krve. Soud mu přiřkl odškodné přes 1,5 miliónu korun.