K tomuto závěru došli teď vyšetřovatelé, když zjistili, že vražedná zbraň je totožná s tou, která byla před dvěma týdny – 4. listopadu – nalezena v durynském Eisenachu u těl dvou členů gangu – Uwe Bönhardta (34) a Uwe Mundlose (38) ve spáleném karavanu.

Pitva dokazuje, že Mundlos nejdříve zastřelil svého komplice a pak obrátil zbraň proti sobě. Oba se po přepadení banky skryli v obytném přívěsu před blížícími se policisty.

Policistka i její vrazi vyrůstali v téže obci.policejní vyšetřovatel

Celostátní pátrání 450 policistů a vyšetřovatelů teď vyneslo na světlo také skutečnost, že policistka i neonacisté vyrůstali v durynské obci Oberweissbach.

Informoval o tom list Süddeutsche Zeitung s odvoláním na vyšetřovatele s tím, že ve vesnici provozoval nevlastní otec policistky restauraci, jež byla místem schůzek pravicově smýšlejících lidí, a k ní chtěl pronajmout ještě jednu, kterou však získal známý neonacisty Mundlose.

V době, kdy se neonacisté skrývali v Oberweissbachu, tam potkávali také Kiesewetterovou. A po jedné z vražd se tam v roce 2005 viděli rovněž. V té době Kiesewetterová zahájila svou policejní kariéru. Neonacisté se podle všeho obávali, že by je mohla prozradit, a proto se zřejmě rozhodli popravit ji.

Parlament vraždy odsoudil

Povstáním a přijetím příslušné rezoluce uctil v úterý německý parlament oběti vražd spáchaných neonacistickou bandou.

„Hluboce se stydíme za to, že po hrůzných zločinech nacistického režimu nechala jeho ideologie v naší zemi vyrůst dalším otřesným vraždám,“ konstatuje dokument.