Podle agentury Reuters pro další drastické úspory ve třísetčlenném parlamentu hlasovalo všech 154 socialistických poslanců.

Parlament se sešel v napjaté atmosféře, neboť život v Řecku ve středu ochromila generální stávka proti vládním úsporným opatřením. Ta bude pokračovat i ve čtvrtek. Na demonstracích se v celé zemi shromáždilo podle odhadů policie na 125 000 lidí, což je rekord v dosavadních protestech.[celá zpráva]

Řecku hrozí, že bez další tranše úvěru mu v listopadu dojdou peníze a nebude moci vyplácet například důchody nebo mzdy státním zaměstnancům. Případná platební neschopnost, kterou by pak země musela patrně vyhlásit, by zřejmě ohrozila několik evropských bank.

Ministr financí Evangelos Venizelos v parlamentu varoval před neschválením vládního plánu. Prohlásil, že by se bankrotující Řecko stalo ekonomickým protektorátem EU a MMF.

Podle Venizelose nastala "bitva všech bitev", která vyvrcholí nedělní summitem EU o Řecku a která musí být úspěšně vybojována, aby se "otevřelo okno naděje" a země se dostala z potíží.