Kostin oznámil, že částku 300 000 rublů vyplatil rodinám mrtvých hokejistů bezprostředně po havárii jeho úřad z fondů Jaroslavlské oblasti a dalších 150 000 dostali pozůstalí od města. Částku 100 000 rublů poukázala na jejich účty pojišťovna letecké společnosti Jak-Servis, která přepravu hokejistů Lokomotivu zajišťovala.

"Všechny tyto prostředky už byly příbuzným obětí vyplaceny. Nebyly poukázány pouze rodinám čtyř cizinců - českých hokejistů Jana Marka, Karla Rachůnka a Josefa Vašíčka a rovněž rodině Slováka Pavla Demitry. Všechny peníze ale budou následně poukázány," řekl Kostin, aniž vysvětlil příčiny zdržení.

Video

BEZ KOMENTÁŘE: Záběry z letecké havárie v Jaroslavli. Zdroj: Youtube.com

K uctění obětí vyroste památník

Gubernátor připomněl, že v nejbližší době by pozůstalí měli obdržet částku dva milióny rublů (1,15 miliónu korun) jako základní pojistné. V nejbližších třech měsících by pak měly být vyrovnány veškeré finanční závazky, které vyplývají z hráčských smluv. Na úhradě těchto prostředků se bude spolu s klubem podílet společnost Ruské železnice, která je hlavním sponzorem Lokomotivu. Podle dřívějších zpráv ruského tisku jde o platy hráčů za celou sezónu 2011/12.

Jaroslavlská oblast podle Kostina připravuje sociální program pro podporu pozůstalých, místní vysoké školy se chtějí podílet na zajištění řádného studia sirotků. K uctění obětí letecké katastrofy má v Jaroslavli vyrůst památník, jehož stavba má začít na jaře příštího roku.