Sándor v pondělí sám zavolal na policii a oznámil: „Zabil jsem manželku.“ Policie podrobnosti k případu neuvedla. „Muže jsme vyslechli a vzali do vyšetřovací vazby,“ uvedl mluvčí policie Tamás Nyíkos.

Sousedé jsou z otřesného činu v šoku. „Do domu se pár nastěhoval před pět lety. Žena byla milá a slušná. Někdy mi nakoupila, nebo mě doprovodila k lékaři. Pak začala pít a změnila se. Takový krutý osud si ale určitě nezasloužila,“ uvedla sousedka Marika.

Další sousedé rovněž potvrdili, že soužití Rozálie a Sándora nebylo harmonické. „V jedné chvíli se objímali a líbali, vzápětí do sebe skákali jako dva kohouti,“ uvedl jejich soused László. Potvrdil, že Sándor v žárlivosti Rozálii opakovaně škrtil. „Žena mu totiž někdy zmizela i na několik dní a Sándor se domníval, že je mu nevěrná,“ dodal.

Exmanžel Rozálie tvrdí, že žena pouze dojížděla za jejich společnými dětmi do rodné obce a navštěvovala hrob své matky. „Moje bývalá žena nebyla v tomto vztahu šťastná. S tím chlapem neměla dobrý život,“ dodal.