O nehodě nad městem Šiauliai informovalo litevské ministerstvo obrany. Mluvčí Jovita Bazevicutová řekla, že se litevští piloti katapultovali. Spadli do jezera Rekyvos, odkud byli vyzvednuti.

"Během hlídky došlo ke kolizi mezi dvěma letadly - francouzským a litevským. To vedlo ke katapultování dvou litevských pilotů, dvě francouzská letadla přistála. Dva litevští piloti byli vyzvednuti a jsou v bezpečí. Jsou na cestě do místní nemocnice, kde je vyšetří," uvedl pro AP mluvčí francouzské armády plukovník Thierry Burkhard.

Litevský dvoumístný vojenský letoun L-39ZA Albatros československé výroby se účastnil střežení vzdušného prostoru spolu se dvěma stroji Mirage 2000C.

Francie nyní poskytuje Litvě vzdušnou ochranu v rámci programu NATO. Využívá pro  své stroje základny Zokniai. Litva nemá stíhací letadla a nechává si svůj vzdušný prostor spolu s Lotyšskem střežit od dalších zemí. Tohoto úkolu se v roce 2009 zhostili i čeští piloti na strojích JAS 39 Gripen. Francie tuto roli plní už potřetí.

Litva stíhačky nemá, jedinými proudovými stroji jsou albatrosy.