Ukázalo se, že muž Izraelku znal. Několikrát se setkali, bylo to však nepravidelné. „Nešlo o vztah,“ uvedla policejní mluvčí pro Süddeutsche Zeitung. Poprvé se se svou obětí setkal v květnu.

V pátek večer ji Fischer navštívil v jejím bytě a náhle ji začal ohrožovat pistolí. Pak ji donutil, aby šla do jeho bytu, kde ji věznil v telefonní budce. Tu ale zapomněl zamknout. Když se otočil zády, žena utekla, ven se dostala oknem, okolo něhož byl natažený ostnatý drát.

O pár hodin později byl Fischer zatčen. V ruce měl granát a nabitou pistoli. Policie také zjistila, že měl v domě 113 prázdných hasicích přístrojů V devíti z nich byla výbušnina, která byla podomácku vyrobená, ale silná. Kvůli výbušnině byly evakuovány okolní domy.

Policie se nyní pokouší zjistit, zda měl Fischer nějakého komplice. Nevěří totiž, že by žlutou telefonní budku do bytu mohl dostat sám.

Sousedé jej měli za podivína a nepříjemného člověka. Když se ptali, proč má okolo bytu ostnatý drát a kamerový systém, odpověděl, že se bojí zlodějů.