Drama vyvrcholilo letos ve vesnici St. Peter am Hart u Braunau v květnu, kdy se mladší z žen bránila dalšímu pokusu o znásilnění ze strany osmdesátiletého otce. Ten upadl a už nedokázal vstát. Ženy mu nepomohly. Až o dva dny později ho našla na podlaze sociální pracovnice, která zavolala policii, uvedl deník Kröne.

Ukázalo se, že ženy prožívaly peklo. V domě mohly používat jen jednu místnost a spát musely v kuchyni na dřevěné lavici. Otec jim často vyhrožoval se zbraní v ruce. Ženy byly podle komisaře Aloise Lißla tak vyděšené, že se nikdy neobrátily na polici. I jejich matka, která zemřela v roce 2008, byla často zneužívána a týrána.

Zneužívání dívek začalo v době, kdy bylo jedné 12 a druhé jen čtyři. Obě jsou mentálně zaostalé.

Podezřelý už není pohyblivý, ale je stále velmi čilý. Po ošetření v nemocnici byl převezen do domova pro seniory, uvedla policejní mluvčí Hermine Prokeschová. Do svého domu se nesmí vrátit minimálně půl roku. Zatím ale nebyl zatčen. Veškerá obvinění popírá.

Skutečnost, že nebyl vzat do vazby, jen zvýrazňuje rozdíly mezi tímto případem a kauzou Josefa Fritzla. I on znásilňoval svou dceru, ale měl s ní děti, navíc jí neumožňoval vyjít ven, byla zamčená ve sklepení. Je ale pravdou, že dcery ve vesnici o 2400 obyvatelích skoro nikdo neviděl ani v kostele. Prý měly zakázáno hovořit o tom, co se v domě děje.